Menu Forum

»FAQ
»Szukaj
»Grupy
»Rejestracja
»Zaloguj
Komputerowe dobieranie fryzury
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Davids

PostWysłany: Wto Cze 27, 2006 5:51 pm    Temat postu: Komputerowe dobieranie fryzury Odpowiedz z cytatem

Witam!
Pewnie Wielu z Was chiałoby sobie zrobić takie coś, aby sprawdzić, jak Nam będzie w danej fryzurze. Trochę szukałem w necie i znalazłem dośc popularny wśród grafików (i nie tylko) program Photoshop. Dzięki niemu będziemy mogli nałożyć na siebie jakąkolwiek fryzurke. Dajemy zdjęcie swoje i modelki z fryzurą, zaznaczamy za pomoca 'lassa' owal swojej twarzy, następnie kopiujemy go, wklejamy do zdjęcia modelki i dopasowujemy zebyw szystko gralo, kolejno za pomocą gumki wycieramy miejsca gdzie mamy włoski, aby była widoczna sama twarz nasza. Po tych zabiegach nasza twarz jest już dopasowana do nowej fryzury, pozostaje tylko kolor twarzy. W koncu modlee maja 2kg makijazu:P, ale nie ma sie co bac, bo w photoshopie za pomoca odpowiedniej koloryzacji mozemy zrobic sobie twarz na taki kolor, jak ma modelka. Wtedy mowie wam, ze nikt nie ebdzie wiedzial, czy fryzura jest nowa czy nie. super domowa metoda, polecam:)
Tu macie linka do sciganiecie programu...
http://ftp3.winsoft.fr/Public/Tryouts/Photoshop/PhotoshopCS2TryoutPL_Win.zip

Jakby byly jakies problemy, albo cos niejasne to pisac:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sponsor forum

Wysłany:     Temat postu: Reklama Google

Powrót do góry
Fryzjer
Site Admin

PostWysłany: Wto Cze 27, 2006 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Link nie działa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Davids

PostWysłany: Wto Cze 27, 2006 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sory, juz daje poprawny. Program co prawda ma niecale 300mb, ale mysle, że to Was nie zrazi:)
http://ftp3.winsoft.fr/Public/Tryouts/Photoshop/PhotoshopCS2TryoutPL_Win.zip

Jesli ktos byłby chetny, moge zrobic mała instrukcje, bo jest tam dosc duzo rozmaitych i niestety skomplikowanych funkcji, ktore utrudniaja nam tylko zycie:)
Pozdrawiam Davids
Powrót do góry
martynka
Gość

PostWysłany: Czw Cze 29, 2006 10:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

super dzieki ze costakiego znalazles :* :kiss:
Powrót do góry
mała
Gość

PostWysłany: Czw Cze 29, 2006 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten plik nie działa pokazuje sie że jest bład lub uszkodzony Sad
Powrót do góry
Davids

PostWysłany: Czw Cze 29, 2006 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdzałem to i wszystko działa poprawnie. A macie wystarczajaco miejsca na dysku:P, bo u mnie byl podobny problem, pod koniec sciganaia nie zainstalwal mi wszystkich komponentow bo nie bylo miejsca. Jesli nie chce sie sciagnac (nie wiem kompletnie czemu, inne osoby pomyślnie pobieraly) to wejdżcie tutaj:
http://programy.57.pl/program,61.html

http://programy.57.pl/program,64.html
Nie znam, znajomi uzywali, wiec warto sprobowac:)

http://beauty.ivillage.com/makeovers/mom/0,,8q75,00.html
Program takze sluzy zarowno do obrobki zdjec jak i zarowno stworzenia nowej fryzury:)
Ale dziwne, ze nie pobral ci sie ten pierwszy program z linku...
Jesli chielibyscie jakas fryzurke dopasowac do siebie, to mozecie podeslac zdjecie swoje i modelki z fryzura, to zalatwie to w pol godzinki i podesle:) najlepiej foty z odsłoniętą twarzą, w miarę z przodu (większość fryzur w necie jest ukazana w takiej pozycji)
Pozdrawiam Davids
Powrót do góry
mała
Gość

PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 9:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej! no najpierw ściągałam na dysk C to jak napisałes miałąm problem bo było mało miejsca na dysku. wierc spróbowałąm ponownie na dysk e gdzie sie zmieściło. no i musiałąm sciągnoąć program do otwierania plików skompensowanych bo niedawno robiłam formata i nie miałam go zainstalowanego. to sciagnełam jakiś ''winrar'' czy jakoś tak. To może ten program jest jakis do d... a znasz jakis inny który mozna ściągnoc z neta???
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 9:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ściągam te inne co podałeś. Jedne jest w angileskim jezyku tylko to odppada bo nie czaje go dobrze. Ale wielkie dzięki za pomoc! zobaczymy jak tamte sie sprawdzą:)
Powrót do góry
Davids

PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 12:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli już sciagnelas na dysk bez zadnych wiekszych problemow, to jest dobrze!Smile Na dysku c masz ten program 'spakowany', nalezy wlasnie miec na kompie winrara, dzieki ktoremu rozpakujemy cala zawartosc. Potem to tylko instalacja, setup itd i mozemy dzialac. W razie problemow piszcie:)

Nie wiem z jakiej stronki sciagalas go, ja proponuje ci wejsc na www.instalki.pl Tam znajdziesz dobrego winrara:) Na stronce po prawej masz sporo dzialow, nas interesuje tylko Narzedzia --> kompresory--> dalej wyswietli ci sie sporo programow, w ktorych znjadziesz winrara 3,51. Instalujesz na kompie i potem z rozpakowaniem programu naszego nie ma juz problemu:) Jesli wszystko sie uda, daj znac napisze jakas instrukcje do tego, zeby wszystko poszlo szybko:)
Pozdrawiam Davids
Powrót do góry
mała
Gość

PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 3:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Winrara tego juz własnie ściągnełam z tego linku co mi podałeś bo miałam innego. ale teraz bym musiała na nowo sciągnac ten program do obróbki zdjęć bo go skasowałam. Został mi tylko taki gdzie był program i spolszczenie do tego. program działa ale spolszczenia nie umiem uruchomic. to jest w zipie te spolszczenie ale jak to zrobić żeby działalo to nie wiem. Jak możesz to prosze o pomoc. Pozdrawiam
Powrót do góry
Davids

PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 3:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ściagasz ten prgram z pierwszego linku co wrzucilem, tego Photoshopa, czy z innych linkow ktore zamiescilem? Bo jesli chodzi o ten pierwszy link, czy chociazby nastepny, gdzie tez jest mozliwosc do sciagniecia photoshop to nic nie musiz juz robic. Zeby dopasowac fryzue wystarczy tylko kilka polecen... Zajmowlem sie tylko tym programem i niestety w sprawie programu PhotoFiltre 6.2.3 czy chociazby beauty village nie pomoge:) Tu juz wasza inwencja jest potrzebna zeby to uruchomic, ja pomoge i doradze w sprawie photoshopa. Dlatego jesli o niego ci chodzilo to napisz, a sporzadze instrukcje jak dobrac fryzure krok po kroku i co trzeba nacisnac:P
Pozdrawiam Davids
Powrót do góry
mała
Gość

PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok no właśnie mam ten który wspominałeś ze w tym niestety nie pomozesz. To sciągam ten pierwszy co dałeś link.
Powrót do góry
Davids

PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrobilem juz okolo 10 fryzurek na tym programie, z czego kilka dla kolezanek:) i wszystko wychodzi idealnie:P Gdy jest naprawde fajna fryzurka, to nie possob poznac ze cos bylo robione na kompie. Juz kilka osobek sie niezle nabralo, a jak im powiedzialem ze bylo robione w Photoshopie to niedowierzali. Polecam naprawde:) Nie dośc ze wlosy mozna zmienic to jesczze z karnacja twarzy mozna sie pobawic, by pasowala do nowego fryzu:)

Potrzebne są nam zdjęcia fryzur oraz nasza fotografia, najlepiej z odsłoniętą twarzą, w miarę z przodu (większość fryzur w necie jest ukazana w takiej pozycji). Jeśli oczywiście wymarzona fryzura przedstawia modelkę z twarzą z boku, potrzebujemy podobnego ujęcia naszej buzi.

1. otwieramy zdjęcie fryzury oraz swoje w programie Adobe Photoshop
2. Za pomocą lassa magnetycznego (z lewej strony w menu macie lasso)zaznaczamy dokładnie owal naszej twarzy i kopiujemy ( EDYCJA->KOPIUJ)
3. Wklejamy naszą wyciętą twarz na zdjęcie z fryzurą (EDYCJA-> WKLEJ)
i dopasowujemy do kształtu i wielkości twarzy modelki (EDYCJA->SWOBODNIE PRZEKSZTAŁĆ)
4. Za pomocą gumki (krycie i przepływ ok.70%) wycieramy czoło i wszystkie miejsca tam, gdzie pod nasza twarzą jest fryzura, czyli ewentualną grzywkę, boki twarzy itp nalezy to robić uważnie, gdyż działając z rozmachem możemy np. wytrzeć swoje oko odkrywając oko modelki ale wówczas bez obaw, zawsze możemy anulować nasz nierozważny krok wchodząc w EDYCJA-> DO TYŁU
5. Mamy juz dopasowaną kształtem i wielkością twarz do włosów, usunięte nadmiary ale jak widać kolor naszej skóry różni się od szyi modelki. Wyrównać to można jeszcze przed spłaszczeniem obrazka, zmieniajac parametry w balansie czy kontraście-zmieniamy je tylko na naszej twarzy, tylko ta warstwa ulega tym zmianom. W tym celu wchodzimy w OBRAZEK->DOPASUJ->BALANS KOLORÓW. W tym przypadku dodałem więcej czerwieni, odrobinę zieleni i żółci, by ocieplić moją karnację
6. Zwiększyłem też kontrast i jasność (OBRAZEK->DOPASUJ->JASNOŚĆ/KONTRAST). Można też pobawić się innymi opcjami by dopasowac koloryty jak najwierniej, np. OBRAZEK-> DOPASUJ->BARWA/NASYCENIE
Na sam koniec łączymy warstwy WARSTWA->SPŁASZCZ OBRAZEK.
Pamietajcie, praktyka czyni mistrza:D
Pozdrawiam Davids
Powrót do góry
mała
Gość

PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

programik sie sciąga już mam 92%. dzięki za instrukcje jakoś sobie chyba poradze. Tylko zeby mi sie rozpakowały te pliki z tego zipu bo to mi nie wychodziło moze dlatego ze miałąm jakiegoś złego winara.
Powrót do góry
mała
Gość

PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 6:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ściagło sie wszystko tylko nie wiem jak to zainstalowac wszystko wyświelta sie kilka plików i co mam wszystko instalować??? w jednym sie pokjazało ze trzeba wpisac numer seryjny? skąd mmam go wziąść???
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Piękne Włosy Strona Główna -> Stylizacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: