Menu Forum

»FAQ
»Szukaj
»Grupy
»Rejestracja
»Zaloguj
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fryzjer
Site Admin

PostWysłany: Pon Kwi 23, 2007 12:48 am    Temat postu: Kosmetyki ochronne i utrwalające prostowanie włosów Odpowiedz z cytatem

Z powodu wielu pytań o kosmetyki do ochrony włosów przed działaniem wysokiej temperatury prostownicy oraz utrwalających prostowanie włosów postaram się poniżej wymienić kilka takich kosmetyków.

Jeśli macie jakieś pytania na ten temat, proszę piszcie w tym temacie, a nie zakładajcie nowych.

Silk Strate firmy Farouk - mleczko ochronne i utrwalające prostowanie
Smoothing Solution firmy Farouk - spray wygładzający włosy, lekko usztywniający
CHI Straight Guard firmy Farouk- krem ochronny i utrwalający prostowanie
CHI Silk Infusion firmy Farouk- jedwab regenerujący i zabezpieczający przed działaniem wysokiej temperatury
Pure Veil firmy Alfaparf - spray ochronny (podczas użycia prostownicy)
Illuminating Smoothing Cream firmy Alfaparf - krem wygładzający
Straight On firmy Kadus - żel do prostowania
High Hair Sleek Wonder firmy Wella - fluid do prostowania włosów
High Hair Flat Iron firmy Wella - loton do prostowania włosów
Hot Style Iron Finish firmy L'oreal - termoaktywne mleczko wygładzjące
Pro Liss firmy Babyliss PRO - spray do prostowania
S Factor Seriously Straight firmy Tigi - spray prostujący
Control Freak firmy Tigi - pianka prostująca

Proszę o dopisywanie nie wymienionych kosmetyków ochronnych, utrwalających i wspomagających prostowanie włosów, a także komentowanie tychże kosmetyków.

Ostatnio zmieniony przez Fryzjer dnia Czw Mar 11, 2010 8:23 pm, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sponsor forum

Wysłany:     Temat postu: Reklama Google

Powrót do góry
Edyta21

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 5:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moglibysmy tu wymieniac bez konca rozne dobre kosmetyki,ale prawda jest taka,ze kazdy musi albo juz wybral swoj kosmetyk "roku".Dla mnie moze byc extra np.wella a dla innej osoby juz nie i tak w kolo...Czesto niektorzy zganiaja wine na kosmetyki-mnie sie tak pare razy juz zdarzylo,ale zanim cos kupimy zastanowmy sie czy trzymany w reku produkt przed zakupem napewno sprawdzi sie na naszych wlosach.Wszystko zalezy od tego czy nasz wlos zechce "wspolpracowac" z tym kosmetykiem,bo to ze pomogl naszym kolezankom nie daje 100% gwarancji ze pomoze Tobie. Podam swoj przyklad:jedwab do wlosow-biosilk,mnie on nie odpowiada,bo mam cienkie i delikatne wlosy i po jego nalozenie wlosy sa oklapniete i szybko traca swiezosc,jednak nie odrzucilam ten kosmetyk-regularnie go stosuje moja mama i zawsze chetnie proponuje jego kupno znajomym czy klientka-to swietny kosmetyk a ze mnie nie pomogl to nie juz jego wina tylko moich wlosow Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
karla_92

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ma ktoś albo uzywał takiego sprayu do prostowania Elgon, Affixx, Straight Look biała butelka 300ml?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
880198981

PostWysłany: Sro Lip 11, 2007 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hot Style Iron Finish firmy L'oreal - termoaktywne mleczko wygładzjące

ładnie pachnie, ale poza tym nie ma więcej zalet Smile bynajmniej na moich włosach. Wygładza to chyba tylko moje drogi oddechowe, bo włosy jak byly sianowate, przesuszone i nieładne, tak po tym mleczku nic się nie zmieniło Wink
Powrót do góry
5tek33

PostWysłany: Pią Sie 10, 2007 5:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie odnośnie żelu do prostowania Straight On. W jaki sposób się go używa, oraz w jaki sposób działa na włosy?

Pozdrawiam. Smile
Powrót do góry
880198981

PostWysłany: Pią Sie 17, 2007 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam pytanie, byćmoże głupie. widziałam już kilka odpowiedzi na ten temat, ale prosiłabym o bardziej szczegółową.

Mam mlekczko z l'oreal'a ale niebardzo wiem jak się tego typu kosmetyków używa. Rozumiem że nakłada się go przed prostowaniem, no i teoretycznie na tym się moja wiedza kończy Confused to trzeba osobno na każde pasemko nakładać czy jak szamponem wmasować we włosy? trzeba odczekać chwilę czy odrazu po nałożeniu prostować? należy nałożyć dużo tego kosmetyku, czy mało? ja nic nie wiem Confused
Powrót do góry
Fryzjer
Site Admin

PostWysłany: Pią Sie 17, 2007 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam nakładać mleczko/żel przed suszeniem włosów, na włosy wilgotne, ilość zależy od konkretnego kosmetyku mleczka czy żelu używa się więcej niż np kremu, po wysuszeniu włosów prostuje się je prostownicą.
Powrót do góry
smyrgin

PostWysłany: Pon Paź 15, 2007 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaczne od tego ze jestem chlopakiem.. mam dosyc dluga grzywke i prostuje ja, bo mamwicherki.. no i chcialbym je czyms no nie wiem utrwalic to prostowanie.. ale za bardzo nie wiem, ktory kosmetyk byl by dobry, dodam ze zadnego niegdy nie stosowalem..zastanawiam sie nad kupnem SUNSILK JEDWABIŚCIE GŁADKIE ODŻYWKA WYGŁADZAJĄCA WŁOSY..
co o tym sadzicie??
Powrót do góry
stokrotka

PostWysłany: Sob Lis 03, 2007 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy w życiu nie używaj biosilku na grzywkę- on się nadaje na końcówki. Ma wyjątkowo tłustą konsystencję, więc włosy wyglądałyby na tłuste.
Polecam Ci spray do prostowania i modelowania CONTRUCTOR LOREAL PROFESSIONNEL. Nie obciąża włosów, bardzo ładnie pachnie i chroni przed ciepłem prostownicy. Jest idealny do włosów krótkich lub cienkich. Kosmetyk jest z tej samej serii co polecany wcześniej IRON FINISH ale mniej obciąża włosy ponieważ jest w sprayu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Fryzjer
Site Admin

PostWysłany: Sob Lis 03, 2007 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

smyrgin napisał:
zaczne od tego ze jestem chlopakiem.. mam dosyc dluga grzywke i prostuje ja, bo mamwicherki.. no i chcialbym je czyms no nie wiem utrwalic to prostowanie.. ale za bardzo nie wiem, ktory kosmetyk byl by dobry, dodam ze zadnego niegdy nie stosowalem..zastanawiam sie nad kupnem SUNSILK JEDWABIŚCIE GŁADKIE ODŻYWKA WYGŁADZAJĄCA WŁOSY..
co o tym sadzicie??

Np mleczkiem BIOSILK - Silk Strate

Ostatnio zmieniony przez Fryzjer dnia Sob Maj 31, 2008 1:38 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Boy

PostWysłany: Sob Lis 03, 2007 4:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fryzjer, ja przy okazji tego tematu chciałbym zapytać o kosmetyki Silk Strate oraz Infusion, których od niedawna używam, a właściwie o właściwy sposób ich aplikowania Smile
Otóż, czy po umyciu włosów, nałożeniu preparatu Silk Strate i oczywiście wyschnięciu włosów należy zaraz przystąpić do ich prostowania czy można zrobić to np. następnego dnia? Chodzi mi o to czy działanie kosmetyku będzie równie silne?

Drugie pytanie dotyczy odżywki Infusion... Należy jej używać przed prostowaniem czy po prostowaniu, tak jak dotychczas robiłem... ?
Powrót do góry
Fryzjer
Site Admin

PostWysłany: Sob Lis 03, 2007 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli nałożysz mleczko Silk Strate pozostawisz do wyschnięcia i dopiero następnego dnia będziesz prostował włosy na pewno działanie będzie mniejsze, a silk infusion najlepiej używać na wilgotne włosy, ale można też na susze (wtedy działa bardziej nabłyszczająco niż regenerująco).
Powrót do góry
Boy

PostWysłany: Sob Lis 03, 2007 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK. Rozumiem. W takim razie jeśli bardziej zależy mi na regeneracji włosów to kiedy mam użyć odżywki Infusion (po którym z kolei kosmetyku)? Jaka powinna być prawidłowa kolejność przy prostowaniu włosów w moim przypadku:

- Szampon Silk Therapy Smoothing
- Odżywka Silk Therapy Smoothing

- Preparat Silk Strate

- Odżywka Infusion

... no i gdzie w tym wszystkim jest jeszcze miejsce na najwyklejszy jedwab do włosów Silk Therapy Smile ? A może przy używaniu odżywki Infusion stosowanie jedwabiu jest już zbędne (nie wiem czy to prawda, ale czy używanie tak dużej ilości kosmetyków naraz nie wpłynie negatywnie na stan włosów; chociaż szybsze przetłuszczanie się włosów to chyba pewnik?
Powrót do góry
Fryzjer
Site Admin

PostWysłany: Sob Lis 03, 2007 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CHI Silk Infusion jest bardzo pobny do jedwabiu Biosilk wiec odżywanie oby tych kosmetyków jednocześnie jest zbędne.

Po umyciu i spłukaniu odżywki na wilgotne włosy nałóż kropelkę Silk Inusion głównie na końcówki włosów, a po nim Silk Strate.
Powrót do góry
malgoska-mowia-mi

PostWysłany: Pon Lis 05, 2007 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fryzjer
mam ogromny klopot z wlosami uzywalam juz wielu profesjonalnych kosmetykow m.in. lationu z welii, calej seri do prostowania wlosow z babylisa czy tez Elgonu Straight Look.. i efekt zawsze ten sam... czyli nijaki... wlosy po kilku godzinach sie wywijaja Sad a chcialabym miec takie wlosy jak na tym obrazku.. czy jest taka mozliwosc?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Piękne Włosy Strona Główna -> Kosmetyki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: